Ruszasz w drogę na Święta? Zapamiętaj!

60 sekund, które mogą ocalić życie ofiar wypadków drogowych.

Wystarczy, że na stronie RESQ.pl wpiszesz numer rejestracji auta, aby Służby Ratunkowe mogły natychmiast wyświetlić Kartę Ratowniczą Twojego Auta.

Karta Ratownicza to „szybka informacja” dla służb ratowniczych i osób udzielających pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Przedstawia zestandaryzowany schemat pojazdu z oznaczonymi elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, zbiornika paliwa, ogniw elektrycznych, rozmieszczenia poduszek powietrznych, czy też gazowych napinaczy pasów.

Piktogramy zamieszczone w Karcie Ratowniczej informują w jaki sposób postępować, a czego unikać w trakcie udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku.

Karta Ratownicza minimalizuje również ryzyko uszkodzenia elementów pojazdu, które mogłyby utrudniać przebieg akcji.

Elektroniczna Karta RESQ.pl lub wydruk za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy.

Wybór należy do Ciebie. Karta Ratownicza może być zwykłą kartką papieru wożoną w samochodzie za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy. Dzięki RESQ.pl może być dostępna w wersji elektronicznej.

Po aktywacji karty RESQ.pl wystarczy wpisać numer rejestracji pojazdu, aby wyświetlić najważniejsze informacje na ekranie dowolnego smartfona.

Karta Ratownicza pozwala skrócić nawet do 30% czas akcji ratowniczej potrzebny na wydobycie poszkodowanych w wypadku i często ocalić życie ofiar.

O akcji “Karta Ratownicza w pojeździe”

„Karta Ratownicza w pojeździe” (Rescue sheet on board) to europejska inicjatywa społeczna, realizowana przy wsparciu producentów i importerów samochodów oraz organizacji reprezentujących interesy firm przemysłu motoryzacyjnego oraz dealerów samochodowych. W Polsce, od 2014 roku akcja realizowana jest przez Związek Dealerów Samochodów, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przy dużym współudziale Państwowej Straży Pożarnej. Większość importerów samochodów włączyła się do inicjatywy przygotowując polskie wersje Kart Ratowniczych poszczególnych modeli samochodów.

W 2022 roku firma technologiczna car QUALITY Sp. z o.o. (właściciel platformy carQ.pl) zainicjowała społeczną akcję #BezpieczniwRuchu W jej ramach stworzyliśmy RESQ.pl – dostęp do elektronicznej Karty Ratowniczej Auta na podstawie numeru rejestracji pojazdu.

Aktywna promocja inicjatywy „Karta Ratownicza” zwiększa bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pojazdów na drogach. Przyłącz się do #BezpieczniwRuchu i zostań Partnerem akcji https://bezpieczniwruchu.pl/zostan-pa…

Wydawcą aplikacji RESQ.pl jest: car QUALITY Sp. z o.o. ul. Szeroka 21, 87-100 Toruń
Tel:+48 513 089 369
e-mail: twoja@kartaratownicza.pl
WWW: https://RESQ.pl/