Karta Ratownicza dla aut z LPG

W Polsce auta osobowe zasilane LPG stanowią około 14% zarejestrowanych. Mamy ich około 3 milionów.
W razie wypadku, informacja o instalacji gazowej w aucie uczestniczącym w zdarzeniu jest niezwykle ważna dla Służb Ratunkowych.🚒⛑

Po aktywacji Elektronicznej Karty Ratowniczej RESQ.pl informacja o instalacji gazowej w pojeździe znajduje się jako dodatkowy wyróżnik.

Jak to działa na RESQ.pl?

W trakcie aktywacji Elektronicznej Karty Ratowniczej kierowca oznacza kilka pól kontrolnych dotyczących auta.
Jest to zabezpieczenie przed błędnym dopasowaniem Karty Ratowniczej do odpowiedniego numeru rejestracji pojazdu. Dodaliśmy obowiązkowe pole dotyczące instalacji gazowej w pojeździe.
Po oznaczeniu pola „Posiada instalację gazową” Karta Ratownicza wyświetlana na ekranie po wpisaniu numeru rejestracji takiego auta jest dodatkowo oznaczona – nawet jeśli auto wyposażono w fabryczną instalację.

Celem RESQ.pl jest usprawnienie akcji Służb Ratunkowych 🚒 np. kiedy z rozbitych pojazdów trzeba wydobyć ofiary w nich uwięzione.
Służby – w tym szczególnie Strażacy ⛑, są doskonale przeszkoleni z „czytania” Kart Ratowniczych. Wiedza na temat umiejscowienia wzmocnień karoserii, zbiornika paliwa, ogniw elektrycznych, rozmieszczenia poduszek powietrznych, czy gazowych napinaczy pasów w konkretnym modelu pojazdu znacząco skraca czas działania.
Od teraz dodatkową informacją jest sygnatura „Posiada instalację gazową”. 

RESQ.pl pomaga w zapoznaniu się z piktogramami zamieszczonymi w Karcie Ratowniczej W CZASIE PODRÓŻY DO WYPADKU.🚒⛑
Dzięki temu Służby Ratunkowe, po dotarciu na miejsce zdarzenia wiedzą już w jaki sposób postępować, a czego unikać w trakcie udzielania pierwszej pomocy po wypadku.
Informacja o instalacji gazowej w pojeździe jest niezwykle istotna.